cam balkon modelleri
cam balkon modelleri

Balkonlar dış dünya ile bağlantı kurabildiğiniz oldukça önem taşıyan mekanlardır. İnsanlar, günümüz yaşamında yoğun temponun da beraberinde getirdiği stres ve gerginlik sonucu ruhsal rahatlama veya dinlenme ihtiyacı duyarlar. Bu bağlamda balkonlar evlerin veya mekanların en çok tercih edilen alternatifi haline gelmiştir.

Teknik özellik ve çalışma prensibi açısından oldukça gelişmiş sistemler olan cam balkon sistemleri normal cam sistemlerinin sağladığı ısı ve ses yalıtımının 5 katı kadar yalıtım sağlamaktadır. Günümüzde oldukça yaygın kullanılan bu sistemler, hayatımıza getirdiği yenilikler ile birlikle hem fonksiyonel hem de dekoratif tasarımları sayesinde estetik alanlar yaratmakta sıklıkla tercih edilmektedir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Alcobella Cam Balkon Sistemleri alanında uzmanlaşmış ekibi ve kalite standartlarındaki Cam Balkon Üretimi, ar-ge çalışmaları ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu şirket ile çalışmak bir zevktir.

kanada
Herbert Stesvard
Kanada

 Cam balkon sistemlerinin uygulama çeşitleri arasında birçok seçenek bulunmaktadır. Bu nedenle her türlü balkon yapısına uyum sağlayabilmektedir.

En çok tercih edilen cambalkon serisi

Ortalama satış rakamları baz alınarak hesaplanmıştır. Her ürünün kendine özgü kullanım tercihine göre değişmektedir.

Genellikle yaz mevsiminde kullanımı yaygın olan balkonlar sıcak havalarda kurtarıcı nitelikte oluşu ile vazgeçilmez mekanlar arasında yer almaktadır. Fakat kış mevsiminde hava koşulları nedeni ile kullanımı kısıtlamakta ve dolayısıyla yağışların etkisi ile temizlik problemi yaratmaktadır. Küçük evlerde ise depo niteliğinde de kullanıldığı bilinmektedir.

Cam Balkon Avantajları Nedir?

Bu son derece önem taşıyan mekanların her mevsim kullanıma uygunluğunun sağlanması ve temizlik problemi yaratmaması açısından kolaylık sağlayan cam balkon sistemleri bu bağlamda büyük önem taşımaktadır. Günümüzde yaygın olarak kullanılmakta, rahat ve kullanışlı olmaları nedeniyle oldukça tercih edilmektedir.

Cam balkon sistemleri sayesinde balkon alanları evin odasına dahil edilmiş ve aynı zamanda her mevsim kullanıma açılmış olmaktadır. Ayrıca bu sistemler, temizlik problemini ortadan kaldırmakta ve ısı yalıtımı yaparak kış mevsiminde soğuk havalardan korunaklı bir şekilde balkonda rahat zaman geçirme olanağı sunmaktadır.

Oldukça pratik bir kullanım sağlayan cam balkonlar hem fonksiyonel hem de estetik açıdan beklentileri karşılar nitelikte olmaktadır. Ayrıca kullanıldıkları binada yarattıkları görsel etkinin yanı sıra her mevsim kullanım imkânı sunuyor oluşu bina değerinin artmasında katkı sağlamaktadır.

Oldukça pratik bir kullanım sağlayan cam balkonlar hem fonksiyonel hem de estetik açıdan beklentileri karşılar nitelikte olmaktadır. Ayrıca kullanıldıkları binada yarattıkları görsel etkinin yanı sıra her mevsim kullanım imkânı sunuyor oluşu bina değerinin artmasında katkı sağlamaktadır.

Günümüzde ortak kullanım alanları kapsamında olan cafe ve restoranlarda cam balkon sistemleri kullanılarak kapalı mekanlar açık hale getirilebilmekte bu sayede kapalı alanlara açık hava niteliği kazandırabilmektedir. Sağladığı bu faydaların yanı sıra ısı ve ses yalıtımı sayesinde kötü hava koşulları ve rüzgâra karşı oldukça dayanıklıdır.

İçerideki havanın istenilenden fazla sıcak olması durumunda ayarlanabilir derecede açılmakta ve belli bir tarafta toplanarak oldukça fonksiyonel kullanım sağlarlar. Camların birbirlerine kenetlendiği bölümler toz, rüzgâr veya yağmur geçmesini önleyen silikon malzemeden üretilmiştir. Bu nedenle bunlardan herhangi birinin korunmak istenen mekâna geçmesi söz konusu dahi değildir. Bütün bunların yanı sıra kırılma sırasında tamamen parçalanıyor olma özellikleri nedeni ile herhangi bir zarara yol açmazlar.

Balkon Cam Modelleri

Günümüzde gelişen ve değişen teknolojinin sunmuş olduğu çeşitli cam balkon sistemleri bulunmaktadır. Bunlar genel anlamda katlamalı sistemler ve sürmeli sistemler olarak iki ana gruba ayrılmaktadır. Balkonlara kurulan camlar güçlü profil parçalar ile desteklenerek bunlara sabitlenmektedir.

Bu sistemlerin kurulum aşaması oldukça büyük önem taşımaktadır. İşinde tecrübeli ve uzman kişilerce kaliteli bir kurulum sağlanmalıdır. Bununla birlikte cam ve profil malzemelerinin kaliteli olması en az işçilik kadar önemli bir unsurdur. Olması gerektiği gibi ve sağlıklı bir kurulum sonucu elde edilen cam balkon sistemleri herhangi bir darbede veya kötü hava koşullarında daha dirençli bir yapıya sahip olacaktır.

 • Eşikli Sürme Seri Cam Balkon Sistemi
 • Katlanır Cam Balkon Sistemleri
 • Eşiksiz Surme Seri Cam Balkon Sistemleri
 • Giyotin Cam Balkon Sistemleri
 • Gold Paslanmaz Aksesuarlı Katlanır Cam Balkon Sistemi
 • Gold Seri Katlanır Cam Balkon Sistemi
 • Isıcamlı Katlanır Cam Balkon Sistemi
 • Isıcamlı Sürme Sistemi
 • Lüks Seri Katlanır Cam Balkon Sistemi
 • Paslanmaz Aksesuarlı Lüks Cam Balkon Sistemi
 • Premium Seri Katlanır Cam Balkon Sistemi
 • Prestij Seri Katlanır Cam Balkon Sistemi
 • Prestij Seri Paslanmaz Aksesuarlı Cam Balkon Sistemi
 • Süper Ekonomik Seri Katlanır Cam Balkon Sistemi
 • Sürgülü Cam Balkon Sistemi
 • Sürme Cam Balkon Sistemi
 • Üstten Asklı Akordion Vitrin Sistemi
 • Üstten Asklı Kelebek Vitrin Sistemi
 • Üstten Asklı Vitrin Sistemi
cam balkon katlanir
cam balkon modelleri
cam balkon
cam balkon modelleri
cam balkon yarim acikcam balkon yarim kapali
cam balkon boydan acikcam balkon boydan kapali

Katlamalı Cam Balkon Modelleri

Katlamalı cam balkon sistemlerinde, cam kanatlarının istenilen yönde kaydırılarak belli bir yerde katlanmasına dayanan bir çalışma mekanizmasına sahiptir.

Katlanır cam balkon sistemleri evlerde, iş yerlerinde, ortak kullanım alanları olan cafe veya restoranlarda oldukça yaygın kullanılan sistemlerdir. İstekleri karşılar nitelikte olmasının yanı sıra kapalı alanların açılması veya açık alanların kapatılması konusunda oldukça kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Temizliği ve kullanımı rahat olup ısı ve ses yalıtımı özelliği sayesinde iç ve dış ortam arasındaki izolasyonu sağlama imkânı sunması nedeni ile oldukça tercih edilen cam balkon sistemleri arasında yer almaktadır. Cam kanatların sürüklenip katlanmasını sağlayan tekerlek ve bu tekerleklerin içinde yer aldığı damlalık adı verilen profillerden oluşmaktadır. Ayrıca cam rengi şeffaf olabildiği gibi istekler doğrultusunda füme veya yeşil renklerde de kullanım alternatifi de bulunmaktadır. Genelde alüminyum renkte olan cam çerçeve profilleri bronz veya ahşap renklerde de tercih edilebilmekte bu doğrultuda renk kataloğu da sunulabilmektedir.

 

 

Sürmeli Cam Balkon Modelleri

Sürme cam balkon sistemleri 3 veya 5 şerit halinden bulunan rayların kullanılmasına dayanan bir çalışma prensibine sahiptir. Cam kanatlar bu raylar üzerinde belirli bir yöne doğru sürülerek hareket ederler. Böylece çekilen yönün sonunda arka araya gelecek şekilde toplanırlar.

Bu cam balkon sistemleri oval veya dairesel bir yapıya sahip olan balkon veya alanlarda kullanıma uygun değildir. Bu nedenle böyle bir durumda alternatif olan katlamalı cam balkon sistemleri tercih edilmektedir. Kullanımı pratik, rahat ve fonksiyonel olup mekânda alan kaybına neden olmaz. Bu özelliği nedeni ile küçük balkonlarda veya alanlarda oldukça yaygın kullanılmaktadır.

Sürme sistemlerdeki ısı ve su izolasyonu katlamalı sisteme göre daha düşük olmaktadır. Bu nedenle sürme sistemlerde genelde ısıcam kullanılmakta ve böylece yalıtım ve izolasyon dezavantajı ortadan kaldırılmaktadır.

Kapatılması düşünülen mekânın ısı ve ses yalıtımı bunların yanı sıra su izolasyonu oldukça önem taşıyan hususlardır. Soğuk kış günlerinde daha fazla enerji harcanmasının önüne geçilmesi adına mutlaka uygun cam balkon sistemi ve uygun cam türü tercih edilmelidir. Isıcam kullanılarak oluşturulan cam balkon sistemleri normal cam balkonlara göre hem daha çok enerji tasarrufu sağlamakta hem de istenilen yalıtım ve izolasyonu gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda cam balkon sistemleri her konuda beklentileri karşılar niteliğe sahip sistemler olmaktadır.

Cam balkon konusunda merak ettiğiniz tüm sorularınızı sorabilirsiniz...