Eşiksiz Sürme Seri Cam Balkon Sistemi

isicamli surme sistemi

Eşiksiz Sürme Seri Cam Balkon Sistemi

Türkiye’nin cam balkon markası Alcobella Cam Balkon, Dünya standartlarında üretim kalitesi ile cam balkon ve alüminyum profil ve aksesuar sistemleriyle şık ve modern tasarımlar sunmaktadır.

Paslanmaz ve katlanır cam balkonlara ek olarak ısıcamlı sürme seri cam balkon sistemlerinde de alanında öncü olan firmamız; bu sistem içerisinde eşikli serilerin yanı sıra eşiksiz sürme seri cam balkon sistemleriyle de müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda, yeni düzenlemeler yaparak, Dünya’da eşine rastlanmayan bir sistemde model ortaya koymaktadır.

Her ortama kolaylıkla ayak uydurabilen renk ve modelleri ile Kış bahçesi, Otel, Restoran, Kafe, Vitrin gibi birçok mekanın kaplanmasında rahatlıkla kullanılabildiği bu ürünler, iç mekanlarda daha geniş ortamlar yaratmaya olanak sağlayan yana kayar sistem ya da sürme cam sistemleri ile rahat ve kullanışlı mekanlar oluşturmakta; bünyesinde yer alan eşik, uygulanan yer ile aynı hizada yer alarak oldukça fonksiyonel bir tasarım ortaya çıkarmaktadır.

Ayrıca istenildiği kadar kanat sisteminin uygulanabildiği bu sistemde, 8 mm ve 100 mm temperli tek cam ve lamine cam için son derece kullanıma uygundur. Darbeye karşı dayanıklı temperli cam olduğundan dolayı kırılma anında hiçbir şekilde tehlike arz etmemektedir. Buna ek olarak balkon giriş ve çıkışlarına engel olmayarak, dar balkonlarda balkon alanı korunarak ekonomiklik kazandırılmaktadır.

Dikkat çekici diğer özellikleri ise kanatlarda yer alan ara çekme kapaklar ile camların istenilen yere toplanabilmesi, kendi üretimimiz olan alüminyum fitiller ile sararma sorununun ortadan kalkması, güneş ışığı, rüzgar ve yağmur gibi dış etkenlere karşı maksimum koruma sağlaması ve paslanmaz malzemeden üretilmesi gibi sınıfındaki diğer marka ve modellerin çok üzerinde bir kullanım sunmaktadır.

EŞİKSİZ SÜRME SİSTEMİ şuanda mevcut kullanmakta olan balkon kapatma sistemlerinin alternatifi olup dünyada sistemimize benzer bir model ve çalışır bir ürün bulunmamaktadır. Bu mevcut sistemlerin eksik yönlerini tespit edip, müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda yeni sistemimizi piyasaya sürdük.

 

isicamli sürme sistem acik haliisicamli sürme sistem kapali hali

Eşiksiz Sürme Seri Cam Balkon Sistemi Teknik Özellikleri

 • Yana Kayar Sistem (Sürme Cam Sistemi) adından anlaşılacağı gibi kasa üzerinde yer alan raylar ile bu raylar üstünde yer alan camların yatay olarak ilerlemesiyle balkon, iç mekânlarda daralmaya sebep vermemektedir. Bunun yanı sıra bu sistemde “eşik” bulunmamaktadır; bu da sistemin uygulandığı zemin ile tamamen aynı hizada olmasını sağlaması açısından kullanışlıdır.
 • Eşiksiz Sürme Sistemde istenildiği kadar Kanat sayısı uygulanabilir.
 • Eşiksiz Sürme seri Sistemimizin teknik yapısı hem 8mm hem de 10mm temperli tek cam ve lamine cam kullanımı için uygundur. Darbeye dayanıklı temperli cam olduğu için kırılma halinde tehlike arz etmez.
 • Dar balkonlarda balkon alanını aynen korumaktadır. Balkona giriş/çıkış noktalarına engel olmaz.
 • Alt kısımlarında kullanılan rulmanlar vasıtası ile kolaylıkla ve sessiz olarak çalışır.
 • Kanatlarda kullanılan Ara (Çekme) Kapaklar ile Camlar istenilen yere toplanır.
 • 8mm ve 10mm patenti Kanaat Alüminyum’a ait olan Alüminyum Sürme Fitillerimiz ile sararma sorunu ortadan kalkmıştır. Ayrıca Alüminyum Fitillerin dayanıklı yapısından dolayı şiddetli rüzgar, sağanak yağmur ve yakıcı güneş ışınlarına karşı maksimum sızdırmazlık elde edilmiştir. Patentli Alüminyum Fitillerimiz ömür boyu garanti kapsamındadır.
 • Sistem geniş kasa modeline sahiptir. Balkon parapetinin tavanı karşılamadığı durumlarda kolaylıkla uygulanabilir. Kasa birleşmeleri 45º kesilmeyerek 90º kesilir.
 • PVC takozlar vasıtasıyla dönüş elde edilir. Bu özellikler sayesinde fire, referans gibi faydalar sağlar ve aynı zamanda suyun tahliyesine de yardımcı olur.
 • Sistemdeki yükü altta 2 adet rulman üstte 2 adet tekerlek sağlar.
 • Çeşitli renk ve model seçeneği ile farklı yer ve mekânlara uyum sağlamaktadır.
 • Sistemde paslanma yapacak malzeme kullanılmamıştır.
 • Alüminyum Profillerin açık kısımlarına Plastik Kapak uygulanmıştır.
 • Cam profil bağlantısı mekanik bağlantı ile sağlanmıştır. Asla sarkma yapmaz.
 • Köşe Dönüş Aparatları sayesinde kolay imalat ve montaj imkânı sağlar.
 • Kış bahçesi, Vitrin, Ofis Bölmeleri, Cafe, Otel ve Restoran gibi her türlü alanların kapatılmasında tercihe göre uygulanır.
isicamli sürme sistem ofis

Eşiksiz Sürme Seri Cam Balkon Sistem Ölçüleri

Maksimum Kanat (Cam) Yüksekliği : 3500mm
Maksimum Kanat (Cam) Genişliği : 1100mm
Maksimum Kanat (Cam) Ağırlığı : 88kg
Alüminyum Üst Kasa Ağırlığı & Uzunluğu : 10,80kg ; 6,00metre
Alüminyum Alt Kasa Ağırlığı & Uzunluğu : 4,00kg ; 6,00metre
Alüminyum Üst Baza Ağırlığı & Uzunluğu : 1,00kg ; 6,00metre
Alüminyum Alt Baza Ağırlığı & Uzunluğu : 8,80kg ; 6,00metre
Alüminyum Yan Dikme Ağırlığı & Uzunluğu : 6,80kg ; 6,00metre

Eşikli Sürme Seri Cam Balkon

Kolay ve rahat kullanım imkanını da bünyesinde barındıran cam balkon sistemleri ile evin her köşesini en iyi şekilde kullanmak mümkün olmaktadır.

Isıcamlı Cam
Balkonlar

Binaların oldukça estetik bir görüntüye kazanmasında ısıcamlı cam balkon sistemlerinin büyük ölçüde etkisi görülmektedir.

Cam Balkon
Sistemleri Fiyatları

Cam balkon sistemlerinde fiyatlandırma yapılabilmesi için mekan ihtiyaçları, kişilerin tercihleri göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Sürgülü Cam
Balkon Sistemleri

Rahat açılıp kapanan kanat sistemleri ya da kullanım ihtiyacına göre seri bir şekilde açılıp kapanma özelliğine sahip olan sürgü sistemleri ile cam balkon sistemleri büyük ölçüde güçlendirilmektedir.

Cam Balkon
Sistemleri Ankara

Cam Balkon Sistemlerinde Alcobella Ankara’da Yaşam alanlarını en kaliteli ve en konforlu hale getirmek için çeşitli dekorasyon fikirlerini de göz önüne alarak ar-ge çalışmalarını  sürdürmektedir.

Cam Balkon Fiyatı

Alcobella Cam Balkon sistemlerinde yapmış olduğu üretimlerini kalite standartlarına uygun ve maliyet açısından ekonomik cam balkon fiyatları ile 1. sınıf ürünlerin üretimini ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir. Bayilik ağı ile Tüm Türkiye’ye Asya ve diğer Kıta’larda da çalışmalarını sürdürmektedir.