Prestij Seri Paslanmaz Aksesuarlı Cam Balkon

prestij seri paslanmaz aksesuarli cam balkon

Prestij Seri Paslanmaz Aksesuarlı Cam Balkon Sistemi

Prestij Seri Paslanmaz Aksesuarlı Cam Balkon Sistemi, Aksesuarlarımızı farklı yapan birçok ayırıcı özellikleri mevcuttur. Prestij Seri Paslanmaz Aksesuarlı Cam Balkon Sistemi, paslanmaz özelliği sayesinde daha uzun ömürlü ve sağlım açısından son derece faydalı olması tercih sebebi oluyor. Plastiğe alternatif olarak kullanılan malzeme, renk ve aksesuar seçimleri sağlık açısından yaralı olduğu kadar görünüm açısından da oldukça estetik bir görünüme sahiptir.

Sahip olduğu bu özellikleri sayesinde, Prestij Seri Paslanmaz Aksesuarlı Cam Balkon Sistemi dünya standartları baz alındığında geçerliliği kabul edilen bir imalat şeklidir. Güvenlik açısından düşünüldüğünde, kırılmaz yapısı özelliği sayesinde hırsızlık ve benzeri girişimlere karşı tedbir niteliği taşır.

Toplana bilir cam özelliği montajı yapılan alanın istenilen yönüne doğru yapıla bileceği gibi her iki yöne de yapılabilir. Cam’ın katlanması esnasında tekerin ray sisteminde oluşa bilecek aşınmalar, aşınmaya dayanıklı olan malzeme kullanılarak önlenmişi kullanım ömrü uzatılmıştır.

8 mm. ve 10 mm. cam kalınlıkları için uygun olarak tasarlanmış, tercih edilen kalınlıkta ki camın montaj edile bilme olanağı sağlanmış. İmalatta kullanılan malzemeler TS 5247 ve EN 12020-1 standartlarına uygun olarak imale dilmiştir.

Yağmur suyu, rüzgâr, toz benzeri etkenlerden koruna bilecek fonksiyonlara sahip olan kanat yapısı kullanımı oldukça kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.

Tasarımın her aşaması hem kullanım kolaylığı hem de sağlık ve güvenlik açısından günümüz şartlarında olabilecek en üst seviyededir. Renk ve model seçenekleri her zevke uygun tasarımların yapılabilmesine uygundur.

Prestij Seri Paslanmaz Aksesuarlı Katlanır Cam Balkon Sistemimizi; diğer ürünlerden farklı olarak Aksesuarlarını paslanmaz yapmamız, daha dayanıklı ve uzun ömürlü olması açısından oldukça talep gören sistemlerimizden biri haline gelmiştir. Alüminyum profil renginin Parlak Bronz kullanmamız Balkon sisteminde aksesuarlarıyla bütünlük sağlar. Aksesuarların Paslanmaz olması ve plastiğin yerine geçmesi sağlık açısından çok önemli bir faktördür. Dünyada plastik kullanımı bazı ülkelerde yasaklanmış olup, kullanılan mekânlarda kötü görünüm ve özellikleri açısından kullanışsız olması paslanmaz ürünlere karşı talebi arttırmaktadır. Görünüş olarak daha estetik dizayn edilmiş ve kullanım açısından paslanmazın dünyada genel geçerliliği kabul edilmiştir. Aksesuarların paslanmaz ve kırılmaz yapıda olması hırsızlığın önüne geçmektedir.

Sistemin Teknik Özellikleri:

 • Alttan ve üstten taşımalı olarak kullanılabilen bir sistemdir.
 • Kanatlar/Camlar sağa ve sola veya her iki tarafa aynı anda toplanabilir.
 • Ara kapaklar, Bitim Kapakları ve Kilit takımı paslanmaz aksesuarlıdır.
 • Sistemde Lamalar plastik yerine Zamak malzemeden yapılmış olması, tekerin hareketi esnasında yaşanan aşınmalara ve kanatın düşmesine engel olmuştur.
 • Prestij seri Katlanır Cam Balkon Sistemimizin teknik yapısı hem 8mm hem de 10mm temperli cam kullanımı için uygundur.
 • Alüminyum Profiller (Kasa, Baza ve Yan Dikme) 3mm kalınlıkta, zarif, ikna edici tasarım ve görüntüye sahiptir.
 • Sistemde kullanılan Alüminyum Malzemesi 6063 alaşımdan üretilmektedir. Bu materyal TS 5247 ve EN 12020–1 standartlarına uygundur.

Alüminyum Kasa Özelliği:

 • Üzerindeki çıkış plastiğini kapatabilen; yağmur suyu, toz, rüzgâr gibi dış etkenlerden koruyan ve kanatla birlikte kapatılabilen bir mekanizması vardır. Kullanımı kolay, özel tasarım teker çıkış plastiği ve kilit uygulanır.
 • Özel rulmanlar ve döküm olmayan, aşınmaz polyemid kaplamalı teker sistemi, üç yerden kilitlemelidir ve asla düşme yapmaz. Her kanatta, her biri 3rulmanlı4 adet teker kullanılmaktadır.
 • Camların arasında 2 adet Silikon esaslı UV ışınlarına dayanıklı h ve H tip Fitiller kullanılmaktadır.
 • Bu sistemde ayrıca özel güvenlik kilidi ve standart kilit sistemi olmak üzere 2 ayrı seçenek sunulmaktadır.
 • 8mm ve 10mm patenti Kanaat Alüminyum’a ait olan Alüminyum Fitillerimiz ile sararma sorunu ortadan kalkmıştır. Ayrıca Alüminyum Fitillerin dayanıklı yapısından dolayı şiddetli rüzgâr, sağanak yağmur ve yakıcı güneş ışınlarına karşı maksimum sızdırmazlık elde edilmiştir. Patentli Alüminyum Fitillerimiz ömür boyu garanti kapsamındadır.
 • Etkili tasarımı ve her açıdan çalışabilen yüksek yalıtım performanslı kanat kapakları vardır. Kanat alınlarında özel 22,5º kapak, 45º kapak, Radius kapak, S Kapak, Düz ara kapak ve Bitim Kapakları (dikme plastiği) kullanılır.
 • Çeşitli renk ve model seçeneği ile farklı yer ve mekânlara uyum sağlamaktadır. Ayrıca özel açma-kapama mekanizması sayesinde temizlik problemi de yaşamazsınız.

Maksimum Kanat (Cam) Yüksekliği : 2800 mm
Maksimum Kanat (Cam) Genişliği : 700 mm
Maksimum Kanat (Cam) Ağırlığı : 45 kg
Alüminyum Kasa Ağırlığı & Uzunluğu : 12,00kg ; 6,50metre
Alüminyum Baza Ağırlığı & Uzunluğu : 7,00kg ; 6,50metre
Alüminyum Yan Dikme Ağırlığı & Uzunluğu : 3,00kg ; 6,00metre

Cam Balkon
Sistemleri

Kolay ve rahat kullanım imkanını da bünyesinde barındıran cam balkon sistemleri ile evin her köşesini en iyi şekilde kullanmak mümkün olmaktadır.

Isıcamlı Cam
Balkonlar

Binaların oldukça estetik bir görüntüye kazanmasında ısıcamlı cam balkon sistemlerinin büyük ölçüde etkisi görülmektedir.

Cam Balkon
Sistemleri Fiyatları

Cam balkon sistemlerinde fiyatlandırma yapılabilmesi için mekan ihtiyaçları, kişilerin tercihleri göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Sürgülü Cam
Balkon Sistemleri

Rahat açılıp kapanan kanat sistemleri ya da kullanım ihtiyacına göre seri bir şekilde açılıp kapanma özelliğine sahip olan sürgü sistemleri ile cam balkon sistemleri büyük ölçüde güçlendirilmektedir.

Cam Balkon
Sistemleri Ankara

Cam Balkon Sistemlerinde Alcobella Ankara’da Yaşam alanlarını en kaliteli ve en konforlu hale getirmek için çeşitli dekorasyon fikirlerini de göz önüne alarak ar-ge çalışmalarını  sürdürmektedir.

Ankara Cam Balkon
Sistemleri m2 fiyatları

Alcobella Cam Balkon sistemlerinde yapmış olduğu üretimlerini kalite standartlarına uygun ve maliyet açısından ekonomik 1. sınıf ürünlerin üretimini ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir. Bayilik ağı ile Tüm Türkiye’ye Asya ve diğer Kıta’larda da çalışmalarını sürdürmektedir.